Wielki Tydzień i dar lilii

Oto fragment Tekstu Kursu Cudów, a poniżej nagranie z zajęć online.

Dziś jest Palmowa Niedziela, świętowanie zwycięstwa i przyjęcia prawdy. Nie spędzajmy tego Wielkiego Tygodnia na ponurych rozmyślaniach o ukrzyżowaniu Syna Bożego, lecz na szczęśliwym świętowaniu jego wyzwolenia. Albowiem Wielkanoc to znak pokoju, a nie bólu. Uśmiercony Chrystus nic nie znaczy. Ale zmartwychwstały Chrystus staje się symbolem, że Syn Boży wybaczył samemu sobie; znakiem, że uważa siebie za uzdrowionego i całego.

Tydzień ten zaczyna się od palm, a kończy na liliach – białym i świętym znaku niewinności Syna Bożego. Niechaj żaden mroczny znak ukrzyżowania nie wkracza między podróż a jej cel; między uznanie prawdy, a jej wyrażenie. W tym tygodniu świętujemy życie, a nie śmierć. I czcimy doskonałą czystość Syna Bożego, nie jego grzechy. Ofiaruj w darze swemu bratu lilie, nie koronę cierniową; dar miłości, a nie „dar” lęku. Stoisz przy swoim bracie, z liliami w jednej dłoni, a cierniami w drugiej, niepewny, co mu wręczyć. Przyłącz się teraz do mnie i wyrzuć precz ciernie, ofiarując zamiast nich lilie. W tę Wielkanoc chciałbym, abyś mi ofiarował dar swego przebaczenia i abym odwzajemnił ci się tym samym. Nie możemy się połączyć w ukrzyżowaniu i śmierci. A zmartwychwstanie nie może się dopełnić, dopóki na Chrystusie nie spocznie twoje przebaczenie wraz z moim.

Tydzień jest krótki, lecz ten Wielki Tydzień to symbol całej podróży, jaką przedsięwziął Syn Boży. Zaczął od znaku zwycięstwa, obietnicy zmartwychwstania, już mu udzielonej. Nie dopuść, by ulegał pokusie ukrzyżowania i tam się opóźniał. Pomóż mu wyjść w pokoju poza nie, w świetle jego własnej niewinności oświecającym mu drogę do odkupienia i wyzwolenia. Nie zatrzymuj go cierniami i gwoźdźmi, skoro jego odkupienie jest tak bliskie. Ale niech twój biały, świetlisty dar lilii przyspieszy go na drodze do zmartwychwstania.

Wielkanoc nie jest świętowaniem ceny grzechu, lecz jego kresu. Jeśli zobaczysz poza zasłoną przebłyski oblicza Chrystusa, wyglądającego spomiędzy śnieżnobiałych płatków lilii, które otrzymałeś i przekazałeś w darze, to ujrzysz oblicze brata i je rozpoznasz. Byłem przybyszem, a ty mnie przyjąłeś, nie wiedząc, kim jestem. Ale dzięki twemu darowi lilii będziesz wiedział. W twoim przebaczeniu temu przybyszowi, obcemu ci, a zarazem twemu odwiecznemu Przyjacielowi, kryje się jego wyzwolenie i twoje odkupienie wraz z nim. Czas Wielkanocy to czas radości, a nie żałoby. Spójrz na swego zmartwychwstałego Przyjaciela i święć jego świętość wraz ze mną. Albowiem Wielkanoc to czas twego zbawienia razem z moim. (Kurs Cudów, Rozdział 21, I)

A oto nagranie z zajęć Kursu Cudów Online z 9 kwietnia 2017 r.:

Listen to „Wielki Tydzień” on Spreaker.

3 Replies to “Wielki Tydzień i dar lilii”

  1. Przepiękne – fragment Tekstu Kursu Cudów i nagranie, wyciskające mi łzy z oczu ze wzruszenia. Dziękuję Jezusowi i dziękuję Ci Rafale 🙂 <3.