Widzę tylko przeszłość – refleksja o złudzeniu czasu

Widzę tylko przeszłośćUwielbiam lekcję 7 Kursu Cudów, która mówi: Widzę tylko przeszłość. Pokazuje ona wprost, jak myśli ludzki umysł, który jest całkowicie uzależniony od wiary w czas. Uświadamia ci ona, że wszystko, co widzisz, jest wspomnieniem. Gdy myślisz „po ludzku”, to tak naprawdę nigdy nie doświadczasz obecnej chwili, a więc tak naprawdę nigdy nie żyjesz. Możesz żyć tylko TU i TERAZ. Czy chciałbyś doświadczyć, czym naprawdę jest życie? Jeśli tak, to będziesz musiał wyjść poza liniowy czas składający się z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Jak wyjść z czasu? Wystarczy rozpoznać, co robisz  w swoim umyśle, by tkwić w czasie, czyli by zaprzeczać wieczności? Wystarczy, by rozglądając się dokoła pamiętać, że widzisz tylko przeszłość. Doświadczenie wieczności, doskonałości i pełni życia przyjdzie samo, gdy zobaczysz, co robisz, by mu zaprzeczać.

Nie wyjdziesz z czasu poprzez głębokie oddychanie, odprężanie umysłu lub inne własne sposoby wprowadzenia siebie w stan medytacji i obecności. Oczywiście takie działania mogą być pomocne, ale jeżeli nie będzie im towarzyszyło doświadczenie radykalnej przemiany wewnętrznej, to tak naprawdę zdadzą się one na nic. Ich jedynym rezultatem będzie to, że poczujesz się bardziej odprężony. Będziesz odprężonym ciałem w czasie i przestrzeni. Być może będziesz egystował odprężony i umrzesz odprężony. Ten Kurs Cudów oferuje ci coś dużo dużo większego. Oferuje ci doświadczenie tego, że nie jesteś ciałem oraz bezpośrednią drogę ucieczki ze złudzenia czasu, które wytworzyłeś, by zaprzeczać wieczności, czyli by zaprzeczać życiu. Tak – życie jest wieczne, ale nie wiesz o tym, dopóki utożsamiasz się z ciałem i z liniowym czasem, gdyż czyniąc to, utożsamiasz się ze śmiercią. Wyjście z czasu jest natomiast końcem złudzenia śmierci.

Ten Kurs Cudów nie prowadzi cię do kolejnych pojęć, ale do uwolnienia od wszystkich pojęć, w tym od twojego pojęcia czasu. Jedynie doświadczenie tego, kim naprawdę jesteś, da ci wolność. A to doświadczenie jest poza czasem. Masz do niego całkowity dostęp w każdej chwili, ponieważ w rzeczywistości nie znajdujesz się w czasie. I do tego doświadczenia prowadzi cię praktyka lekcji 7 Kursu Cudów.

Gdy praktykuję lekcję 7, przypominając sobie, że widzę tylko przeszłość „w tym człowieku”, „w tym budynku”, „w tym drzewie”, itp., to automatycznie otwieram swój umysł na doświadczenie wieczności. Paradoksalnie, mówienie sobie, że „widzę tylko przeszłość” nie służy temu, by tkwić w przeszłości, lecz by się od niej uwolnić. Jest tak dlatego, że uświadomienie sobie, jak działa twój umysł, gdy wierzy w złudzenia, jednocześnie uwalnia cię od tych złudzeń. Nie możesz się uwolnić od złudzeń gdy tkwisz w nieświadomości i z tego poziomu próbujesz się wprowadzić w doświadczenie teraźniejszości. Innymi słowy: Nie da się pojąć teraźniejszości na poziomie koncepcji. Można tylko zobaczyć, że wszystkie twoje koncepcje powstrzymywały cię przed jej  doświadczeniem. Ale teraz to widzisz. Teraz widzisz swoją nieświadomość. Widzisz swoje zaprzeczenie. I wolność przychodzi jako Łaska, pomimo ciebie, pomimo twojego zaprzeczenia.

Przeczytaj tekst lekcji 7 Kursu Cudów.
Posłuchaj nagrania ze spotkania z lekcją 7 Kursu Cudów:
Listen to „Lekcja 7 (Kurs Cudów)” on Spreaker.

2 Replies to “Widzę tylko przeszłość – refleksja o złudzeniu czasu”

  1. Dziekuję za zwrócenie uwagi. Już poprawiłem. I cieszę się, że czytałeś uważnie 🙂 Dziekuję. Kocham! Rafał

  2. Siema Rawciu, kochany braciszku. W drugim akapicie, w piątym zdaniu napisałeś „Oferuje ci doświadczenie ze jesteś ciałem…..” zamiast „nie jesteś ciałem”. Taki mały lapsus calami.
    Dziękuję za twoje pełne zaangażowanie. Kocham cię. Dario