Trening umysłu

Światło w ciemnościPo co trening umysłu? Bo ludzki umysł jest całkowicie niezdyscyplinowany i chaotyczny, a zatem niezdolny do przyjęcia Łaski i Miłości, które są jego naturalnym dziedzictwem.

Niewytrenowany umysł wierzy w swoje myśli i kieruje się nimi w swoich działaniach, a przecież te właśnie myśli są źródłem jego konfliktu i cierpienia. Niewytrenowany umysł jest przekonany, że to, co widzi, to rzeczywistość, i nie przychodzi mu do głowy, że może się mylić. Niewytrenowany umysł uparcie wierzy, że sam potrafi rozwiązać swój problem i znaleźć szczęście w oparciu o to, czego nauczył się w przeszłości, nie rozumiejąc, że w ten sposób nigdy nie znajdzie rozwiązania i nie będzie szczęśliwy.

Krótko mówiąc, niewytrenowany umysł jest niepoczytalny i nie jest w stanie osiągnąć niczego. Kurs Cudów mówi wprost, że jednostka ludzka nie myśli, nie widzi i nie słyszy, a jedynie reaguje na własne fałszywe osądy i interpretacje. Nikt w tym świecie tak naprawdę się nie komunikuje. Prawdziwa komunikacja to czysta Miłość, czyli rozpoznanie Jednej Doskonałej Jaźni, którą jesteśmy. Nie możesz się porozumiewać, dopóki sądzisz, że jesteś odrębną tożsamością w ciele.

Celem Książki Ćwiczeń Kursu Cudów jest wyćwiczenie umysłu w innym postrzeganiu wszystkich i wszystkiego na tym świecie i obudzenie w nim doświadczenia myśli nieograniczonej więzami czasu, przestrzeni czy ludzkich zasad organizacyjnych. Trening umysłu można więc nazwać techniką medytacyjną polegającą na poluzowaniu i usunięciu fałszywych myśli i wyobrażeń oraz przyjęciu prawdziwych myśli, które myślisz z Bogiem.

Istotą treningu jest przemiana. Lekcje Kursu Cudów konfrontują każdy punkt odniesienia ograniczonej tożsamości opartej na lęku, stracie, cierpieniu, konflikcie i śmierci. Czynią to w sposób łagodny, ale prowadzący do doświadczenia radości, pokoju i szczęścia, które są twoim naturalnym dziedzictwem.

Jestem niezwykle wdzięczny za ten trening. Zmienił on moje życie i nieustannie zmienia. Stał się oświeconą praktyką nieustającego kontaktu z Bogiem, który jest moją i twoją rzeczywistością.

Kurs Cudów jest przeznaczony do indywidualnej praktyki. Goraco polecam Ci nabycie książki i rozpoczęcie treningu. Samo przeczytanie Kursu, a nawet studiowanie lekcji w nim zawartych może jednak okazać się niewystarczające. Ludzka tożsamość robi bowiem wszystko, co w jej mocy, aby nie usłyszeć tego bezkompromisowego przesłania miłości i przebaczenia. Tak było również ze mną. Potrzebowałem żywego świadectwa, że Kurs Cudów naprawdę działa. Bez takiego świadectwa i bezpośredniego wsparcia w mojej przemianie Kurs pozostałby prawdpodobnie pięknym zbiorem nieosiągalnych koncepcji.

Miałem jednak to szczęście, że na swojej drodze spotkałem Mistrza-Nauczyciela (Mastera Teachera), który nie tylko w bezkompromisowy sposób mówił o Kursie, ale był dla mnie przykładem tego, że transformacja gatunku ludzkiego z homo sapiens w homo-illuminatus jest możliwa. Rozpoznałem w nim światło, za którym tęskniłem – moje własne światło odzwierciedlone w pozornie oddzielonej ode mnie postaci. Uświadomiłem sobie, że ten umysł to mój własny uzdrowiony umysł. To było czyste światło miłości, z którym się połączyłem. W tym świetle zniknęło moje złudzenie odrębnej tożsamości. Pozostała sama miłość. I teraz nie pozostaje mi nic innego, jak dzielić się tym, co otrzymałem. 🙂