Świadkowie zmiany w taksówce i nie tylko…

Świadkowie zmianyWczoraj mój przyjaciel, który pracuje jako taksówkarz, ale tak naprawdę in cognito wypełnia swoją funkcję jako światło świata, zadzwonił do mnie, by  podzielić się radosną wiadomością: Kobieta, którą właśnie wiozłem taksówką, powiedziała do mnie: „Zapytałam ostatnio męża: Czym jest ten kubek?” Gdy to powiedział, obaj zaczęliśmy się śmiać, mając świadomość tego, że wszystko w naszym umyśle zaczyna odzwierciedlać naszą przemianę poprzez ten Kurs Cudów. Ta pani, nie znając Kursu mówiła tak, jakby cytowała lekcje z Książki Ćwiczeń. I wcale nie dlatego, że mój znajomy skłaniał ją w jakiś sposób do takich wynurzeń. Nie musiał jej nic mówić. Wystarczy, że robił lekcję w swoim umyśle. Wystarczy, że był lekcją, był światłem świata.

Lekcja 63 Kursu Cudów mówi: Dzięki mojemu wybaczeniu światło świata przynosi pokój każdemu umysłowi. Sytuacja w taksówce była dobrym przykładem takiego połączenia umysłów. Gdy ty przemieniasz swój umysł, to oczywiście, że twój świat się zmienia. Świat to przecież odzwierciedlenie twojego umysłu. I to, co się dzieje, pokazuje ci często w najmniej spodziewanych momentach, jak bardzo twój umysł już się zmienił. Zaczynasz widzieć świadków swojego odmienionego postrzegania.

Możesz nie zdajesz sobie w pełni sprawy, jak wielki wplyw wywierasz na swój świat, gdy porzucasz swoje fałszywe wyobrażenie o sobie. I może nie zawsze od razu zauważasz, że twoje przebaczenie (podobnie jak twój osąd) wywiera natychmiastowy skutek. Ale zaczynasz zauważać, jak zmienia się twoje postrzeganie poprzez cuda, których doświadczasz. A cudem jest wszystko, co przypomina ci o twoim prawdziwym Domu.

Nie możesz widzieć Ducha Świętego, ale możesz zobaczyć Jego przejawienia. I dopóki ich nie zobaczysz, nie będziesz wiedział, że On jest. Cuda są jego świadkami i przemawiają za Jego obecnością. To, czego nie możesz widzieć, staje się dla ciebie prawdziwe jedynie dzięki świadkom, którzy za tym przemawiają. Możesz bowiem być świadomy tego, czego nie możesz widzieć, i może się to stać dla ciebie nieodparcie rzeczywiste w miarę jak obecność tego zacznie się poprzez ciebie przejawiać. (Kurs Cudów, Rozdział 12, VII)

2 Replies to “Świadkowie zmiany w taksówce i nie tylko…”