Spotkania online z lekcjami Kursu Cudów

Bóg jest Umysłem, którym myślę
Codzienne spotkania online
z lekcjami Kursu Cudów

 

Spotkania z lekcjami Kursu Cudów

Książka Ćwiczeń Kursu Cudów zawiera 365 lekcji na każdy dzień w roku. Celem treningu umysłu Kursu Cudów, jak zresztą każdej prawdziwej nauki, nie jest zbieranie nowych informacji, ale oduczenie cię fałszywych informacji i koncepcji, które zablokowały ci drogę do doświadczenia Pokoju i Miłości. W miarę jak będziesz pozwalał na odejście swoich złudzeń, zaczniesz rozpoznawać prawdę o tym, kim jesteś. Tego zaś nie da się opisać słowami, gdyż doświadczenie to – choć jest dla ciebie całkowicie dostępne – nie mieści się w ograniczonych zdolnościach ludzkiego pojmowania.

Na stronie tej znajdziesz audio nagrywanych na żywo w 2017 r. spotkań online z lekcjami Kursu Cudów wraz z komentarzem. W każdym z tych kilkunastominutowych nagrań czytałem lekcję na dany dzień, dzieliłem się krótką refleksją na jej temat oraz własnym doświadczeniem z jej praktyki. Aby przejść na stronę do odsłuchiwania lekcji 1-60, kliknij TUTAJ. Najpierw przesłuchaj Wprowadzenia, a potem lekcji pierwszej. Kolejne lekcje w formie audio począwszy od 61 są dostępne TUTAJ. Postaraj się zaczynać każdy dzień od praktyki lekcji na dany dzień. Teksty lekcji, którymi posługiwałem się podczas zajęć, są dostępne TUTAJ.

Informacja o tłumaczeniu: W nagraniach korzystam z tłumaczenia lekcji Jerzego Prokopiuka (Wydawnictwo Poza czasem) opartego na angielskim oryginale Książki Ćwiczeń Kursu Cudów © 1975, 1992, 2007 wydanego przez Foundation for Inner Peace. Tłumaczeń tych używam za zgodą właściciela praw autorskich do Kursu – Foundation for Inner Peace, P.O. Box 598, Mill Valley, CA 94942-0598, www.acim.org; info@acim.org.

Sporadycznie używam też pomocniczo wybranych fragmentów Tekstu, Podręcznika dla nauczycieli oraz Wyjaśnienia pojęć w tłumaczeniu Lucy Rudnickiej (Wydawnictwo Centrum 2007).

9 Replies to “Spotkania online z lekcjami Kursu Cudów”

  1. Bardzo dziękuję za tak pięknie przygotowane lekcje. W tym roku kontynuuję Kurs słuchając również lekcji z Twoim komentarzem. Moje doświadczenia są całkiem inne, a praktyka przychodzi w zupełnie nieoczekiwanym momencie. Twój blog jest wielkim błogosławieństwem dla mnie. Jeszcze raz dziękuję.

  2. Ja dopiero zaczynam kurs cudów. To jest duża pomoc w przerabianiu lekcji. Dziękuję.