Świadectwo miłości – relacja ze spotkania w Nowych Gutach

Świadectwo miłości - relacja ze spotkania w Nowych GutachSpotkanie w Nowych Gutach w dniach 27-31 lipca 2016 r. było niezwykłym świadectwem przebaczenia, pokoju i miłości Boga, który jest wszystkim i we wszystkim.

Każdy dzień zaczynaliśmy od modlitwy/medytacji, podczas której oddawaliśmy cały dzień i całe nasze życie Bogu. Sesje i warsztaty odbywające się w ciągu dnia dawały okazję do połączenia się we wspólnym celu, jakim jest przebaczenie wszystkich naszych złudzeń o sobie i o świecie. Nagrania z sesji można znaleźć tutaj. Szczególna uwaga należy się tym uczestnikom spotkania, którzy przygotowali posiłki lub pomagali w ich przygotowaniu. Kuchnia okazywała się doskonałym warsztatem przebaczenia, a owoce pracy kucharzy – prawdziwą ucztą miłości, którą poczuli wszyscy.

Choć wszyscy nawzajem wspieraliśmy się w pamiętaniu prawdy, to każdy z uczestników miał również przypisanego „Potężnego Towarzysza” – osobę, której miał w szczególny sposób używać jako pomocnika w PAMIĘTANIU. Dla większości była to osoba, z którą mieszkali w pokoju podczas pobytu w Nowych Gutach. Chodziło o to, żeby w każdej chwili przypominać sobie, że brat – bliźni – towarzysz naszej podróży przebudzenia – jest czymś więcej niż myślimy, że jest. Stawał się on naszą bramą do Boga, jeśli tylko wyrażaliśmy chęć, by porzucić wszelki osąd, jaki mieliśmy na jego temat.

Każdego dnia uczestnicy spotkania w Nowych Gutach otrzymywali zadanie, któremu mieli poświęcić szczególną uwagę, nie tylko podczas zajęć, ale w  każdej chwili  dnia. Czwartkowe zadanie było zainspirowane ideą z lekcji 158 Kursu Cudów: „I to dajesz dziś – nie spoglądaj na nikogo jako na ciało. Pozdrawiaj go jako Syna Bożego, którym on jest…” I to właśnie robiliśmy w ten i każdy z kolejnych dni. Zamiast skupiać się na wizerunku, imieniu i historii człowieka, którego mijaliśmy, pozdrawialiśmy się nawzajem słowami prawdy: „Pozdrawiam cię, Święty Synu Boży”. I nie chodziło o same słowa. Gdy wypowiadaliśmy je, spotykając się na obiedzie, czy podczas spaceru nad jeziorem, pozwalaliśmy sobie poczuć, co te słowa naprawdę znaczą. Doświadczaliśmy przebaczenia poprzez zwykłe skupienie na tym, co prawdziwe i przeoczaniu tego, co fałszywe.

Podczas popołudniowych piątkowych zajęć w Nowych Gutach w dniu 29 lipca 2016 r. podzieliliśmy się na grupy: kucharzy, artystów-plastyków, muzyków i tancerzy. Każda z grup miała za zadanie pracować z ideą: „Czuję w sobie teraz Miłość Boga”. Rezultaty ich pracy prezentujemy poniżej w postaci filmiku: