Reguły podejmowania decyzji

Na początku rozdziału 30 Kursu Cudów pojawia się fragment zatytułowany Reguły podejmowania decyzji. Jest to jedna z nielicznych części Tekstu, która przypomina bardziej Książkę Ćwiczeń, gdyż zajmuje się praktyką. Chodzi oczywiście o praktykę polegania na Bogu. We fragmencie tym jest mowa między innymi o tym, że nieustannie podejmujesz jakąś decyzję, nawet jeśli nie zawsze sobie to uświadamiasz. Oznacza to więc, że wszystko, co widzisz czy czujesz, odzwierciedla jedynie decyzję, jaką aktualnie podejmujesz. W każdej chwili możesz zdecydować inaczej.

Aby przeczytać cały fragment Kursu zatytułowany Reguły podejmowania decyzji, kliknij TUTAJ. Poniżej podaję jedynie moje streszczenie 7 reguł. Fragmenty pogrubione są bezpośrednimi cytatami z Kursu:

1. Dzisiaj sam nie podejmę żadnej decyzji.

2. Pomyśl o dniu, jaki chciałbyś mieć, skupiając się przede wszystkimi na uczuciach, jakich chciałbyś doznać (np. „Chcę dzisiaj doświadczać miłości” lub: „Chcę dzisiaj być całkowicie  szczęślliwy”, a następnie powiedz sobie: Taki właśnie dzień będzie mi dany, jeśli sam nie podejmę żadnej decyzji.

3. Szczęśliwy dzień jest nieunikniony, gdy oddajesz swoje życie i wolę opiece Boga lub inaczej mówiąc Ducha lub Prawdziwego Ja. Zamiast „dostarczać sobie własnej odpowiedzi na własne pytanie”, czyli żyć z poziomu  intelektualnego umysłu, możesz się zatrzymać i powiedzieć w swym wnętrzu: Nie mam żadnego pytania. Zapomniałem, o czym mam zdecydować.

4. Jeśli poczujesz opór przed przyjęciem Odpowiedzi innej niż twoja własna, wtedy możesz powiedzieć: Mogę przynajmniej zdecydować, że nie podoba mi się to, co teraz czuję.

5. Mam więc nadzieję, że się pomyliłem.

6. Chcę innego sposobu patrzenia na to.

7. A teraz otwórz swój umysł na przyjęcie innego sposobu widzenia i przyjmj pomoc, o którą poprosiłeś. Możesz to zrobić, mówiąc sobie w umyśle: Być może istnieje inny sposób patrzenia na to. Cóż mogę stracić pytając?

Poniżej znajdziesz nagranie audio o Regułach podejmowania decyzji. Jeśli to możliwe, proponuję, żebyś podczas słuchania zajęć miał otwarty PDF z pełnym tekstem Reguł podejmowania decyzji. Ułatwi ci to skupienie się na tym, co jest ci naprawdę w tym fragmencie oferowane.

Listen to „Reguły podejmowania decyzji” on Spreaker.