Prostota rozwiązania

Prostota rozwiązaniaPozorna złożoność problemów to zasłona dymna, którą wytworzyłeś, żeby nie dostrzec prostoty rozwiązania wszystkich problemów. Rozpoznasz to rozwiązanie, gdy rozpoznasz, co jest problemem.

Jeden problem – jedno rozwiązanie
Twoim jedynym problemem jest oddzielenie i problem ten został już rozwiązany. Bóg dał doskonałą odpowiedź na niemożliwą myśl o oddzieleniu. Jego Odpowiedź to świadomość, że Jego Syn jest taki, jak On, a więc nigdy nie może się oddzielić od Swojego Źródła. Wszelkie oddzielenie jest zatem złudzeniem.

Odurzenie formą
Twoim sposobem na podtrzymywania złudzenia problemu było skupienie się na formie. Dopóki skupiałeś się na formie, nie mogłeś zobaczyć Światła Bożej Odpowiedzi, która jest poza formą. Dopóki skupiałeś się na formie, tkwiłeś w ciemności wytworzonych przez siebie samego myślokształtów. Odurzałeś się problemami i ich rozwiązaniami w formie, żeby podtrzymać złudzenie swojej odrębnej tożsamości.

Daremna próba oddzielenia się od siebie
Rozwiązywałeś więc problemy ze swoim ciałem, z innymi ludźmi, ze światem, udowadniając sobie w ten sposób, że jesteś ciałem, że jest jakiś świat na zewnątrz ciebie i że są tam jacyś ludzie. Próbowałeś rozdwoić swój umysł, wypychając część siebie na zewnątrz siebie. Na szczęście nie mogłeś tego uczynić. Mogłeś jedynie uwierzyć w złudzenie – i skutkiem tego jest świat, który widzisz – ale nie mogłeś tego złudzenia urzeczywistnić. Nie ma i nigdy nie było nic na zewnątrz ciebie. Myśli nie opuszczają swego źródła. A zatem to, co próbowałeś wyrzucić na zewnątrz, wciąż jest w twoim umyśle.  Wszystko, co widzisz, i czego doświadczasz, jest jedynie twoją myślą o sobie. Nie ma żadnego świata.

Gdy nie ma rozwiązania, problem znika
Czy zauważyłeś, że twoje rozwiązania problemów tylko rodziły kolejne problemy? Być może udało ci się uciec z jednego toksycznego związku – znalazłeś sobie inny. Być może udało ci się zarobić dużo pieniędzy – musiałeś się martwić o ich zachowanie lub pomnożenie. Być może udało ci się wyleczyć jedną chorobę – pojawiła się kolejna. A nawet jeśli udało ci się pozbyć wszystkich chorób, nie pozbyłeś się jednej śmiertelnej choroby zwanej ludzką tożsamością. Czy nie czas pójść po rozum do głowy i rozpoznać, że nie ma rozwiązania na ludzkie problemy? Twoje rozwiązania sprawiały jedynie, że problemy wydawały ci się realne. Gdy nie masz już rozwiązań, nie możesz też mieć problemu.

Problem i rozwiązanie są w tym samym miejscu
Gdy rozpoznajesz, że twoim jedynym problemem jest oddzielenie, to rozpoznajesz również, że problem nie istnieje gdzieś na zewnątrz. Skoro problemu nie ma na zewnątrz, to i rozwiązania nie ma na zewnątrz. W ten sposób przestajesz rozdwajać swój umysł. Przestajesz trzymać odpowiedź na dystans – z dala od problemu. Rozpoznajesz, że odpowiedź jest w tym samym miejscu, co problem. I zaczynasz się śmiać, ponieważ widzisz natychmiast, że twój problem został już rozwiązany.

Posłuchaj nagrania zainspirowanego lekcją 80 Kursu Cudów o jednym problemie i jednym rozwiązaniu:

Listen to „Lekcja 80 (Kurs Cudów)” on Spreaker.

One Reply to “Prostota rozwiązania”