Poznaj Siebie

Nic z tego, w co wierzy ten świat, nie jest prawdziwe. Świat to miejsce, którego przeznaczeniem jest być domem dla tych, którzy twierdzą, że nie znają siebie i mogą doń przyjść, by kwestionować to, czym są. I będą przybywać aż do czasu, gdy przyjmą Pojednanie dla siebie i nauczą się, że nie można wątpić w siebie i nie być świadomym, czym się jest. (Kurs Cudów, fragment lekcji 139)

Co za ulga! To, co nie wiedziało, kim jest, egzystując w świecie oddzielenia, wyborów, wątpliwości, konfliktów i śmierci, nigdy nie było prawdziwe.

Żyć to wiedzieć, kim się jest. Odpuść więc sobie to, co nie wie, i zaakceptuj to, co wie. Tylko to, co wie, jest żywe, prawdziwe i wieczne. Nie ma nic innego.

Można cię prosić tylko o akceptację, gdyż to, czym jesteś, jest pewne. Jest to ustanowione na zawsze w świętym Umyśle Boga i w twoim własnym. (Kurs Cudów, fragment lekcji 139)

A więc dzisiaj przyjmij to, co jest = Przyjmij dla siebie Pojednanie = Poznaj Siebie = Rozpoznaj że jesteś wciąż taki, jakim stworzył cię Bóg, i nie ma nic innego.

Jeśli chcesz przeczytać tekst całej lekcji 139 Kursu Cudów, kliknij TUTAJ.
A oto nagranie ze spotkania online z lekcja 139:

  Listen to „Lekcja 139 (Kurs Cudów)” on Spreaker.