Posłuchaj Ciszy

Choć intelektualny umysł zawsze znajduje wiele rzeczy do poprawienia w sobie i w otoczeniu, ty możesz rozpoznać, że nie jesteś nim. Istota tego, czym jesteś, leży głębiej niż powierzchowność intelektu, jego gorączkowych dążeń oraz płytkich i nieadekwatnych rozwiązań. Jego rozwiązania są nieadekwatne i nie działają, ponieważ tylko zmieniają formę problemu. Nigdy nie dają prawdziwej odpowiedzi. Dlatego możesz w każdej chwili zdecydować, że przestaniesz słuchać podpowiedzi intelektualnego umysłu i zagłębisz się w wewnętrznej Ciszy. To w niej leży odpowiedź na wszelkie pytania. To w niej kończy się wszelki konflikt i objawia doświadczenie pokoju.To w niej znajdujesz połączenie ze Źródłem Życia, które wie, co jest dla ciebie najlepsze i prowadzi cię pewnie w twojej podróży.

Jak zagłębić się w tej wewnętrznej Ciszy? Wystarczy wziąć głęboki oddech i zaakceptować doskonałość tej chwili. To w tej teraźniejszej chwili dzieją się cuda. Cuda nie dzieją się w przeszłości ani w przyszłości. One dzieją się teraz. Są wszędzie dokoła ciebie. Jeśli ich nie dostrzegasz, to jest tak tylko dlatego, że szukasz własnych intelektualnych rozwiązań opartych na przeszłej wiedzy. Możesz jednak przestać szukać i po prostu się odprężyć. Wszystko, czego potrzebujesz, dane ci jest w tej chwili. Dostarcza ci tego twoje codzienne życie. Zamiast mu się opierać, możesz wziąć głęboki oddech, skupić się na wewnętrznej Ciszy, a następnie obserwować, jak rzeczy się po prostu dzieją. Życie zaczyna się samo układać, gdy przestajesz je aranżować z poziomu tego, co – jak ci się wydaje – wiesz. Życie jest proste i nie wymaga wysiłku.

Zmaganie i wysiłek to sygnał, że idziesz pod prąd, że próbujesz opierać sie życiu. To dobry moment, żeby się zatrzymać. To dobry moment, żeby wziąć głęboki oddech i posłuchać wewnętrznej Ciszy, która jest daleko potężniejsza i głębsza niż jakakolwiek szalejąca wokół ciebie burza. I gdy tak siedzisz lub stoisz w swej Ciszy, zacznij obserwować, co się pojawia. Obejmij to swą świadomą uwagą. Prawdopodobnie twój zewnętrzny krajobraz, twoje codzienne życie zacznie się zmieniać. A nawet jeśli od razu się nie zmieni, to zmieni się twój stosunek do niego. Poczujesz pokój i akceptację. Umysł stanie się otwarty, by patrzeć w zadziwieniu na cud, który przynosi każda kolejna chwila, cud, który był zawsze obecny, choć niezauważony.

6 Replies to “Posłuchaj Ciszy”

 1. Jakiś czas temu również byłem ogromnie zdumiony tym, że bardzo często pojawiało się mi to czego w danym momencie najbardziej potrzebowałem, czy to w słowach którejś z lekcji, czy to w jakimś jej objaśnieniu, czy w jakimś wykładzie, artykule, spotkaniu, rozmowie. To powtarzało się tak często, że nie mógłbym tego nie zauważyć. Musiałbym być „ślepym i głuchym” by tego nie widzieć. Oczywiście sytuacje w których to zauważałem wprawiały mnie w ogromne zdumienie i zawsze pojawiało się pytanie: Wow Jak to jest możliwe?
  I po jednym z takich zaskoczeń, jak gdyby w odpowiedzi pojawiła mi się myśl, – że skoro jestem tylko ja i nie ma nic na zewnątrz mojego Umysłu, a Umysł jest tylko Jeden, to jest oczywiste że zawsze otrzymuje to o co proszę, to co jest mi w danym momencie najbardziej potrzebne, czy pomocne i zawsze odpowiedzi te pasują jak ulał i jednocześnie powodują takie jak gdyby kolejne „olśnienia” (nie wiem jak to w tym momencie trafniej ująć słowami) Jednocześnie pojawiła się we mnie taka „nabożna cześć” ponieważ bardzo wyraźnie poczułem, że jest to również związane z obecnością i bardzo precyzyjnym prowadzeniem przez Ducha Świętego. Czułem i właściwe zawsze czuję w takich momentach i wzruszenie i radość i ogromną, ogromną wdzięczność. Przeświadczenie że nie jestem sam i że wszystko jest w porządku. Mogę się odprężyć ponieważ To rzeczywiście działa.
  Trudno jest mi opisywać słowami takie doświadczenia, ale po przeczytaniu Aniu twojego wpisu tutaj, poczułem to ponownie z jednoczesnym pragnieniem podzielenia się tym.
  Pozdrawiam Serdecznie i jestem Wdzięczny 💖

  • Również jestem wdzięczna i dziękuję także Tobie. Zadziwiające to wszystko ale niezwykle budujące. Dzisiaj chodzę i powtarzam sobie w kółko: nie ma nic na zewnątrz mnie…

 2. Jak to się dzieje, że dostaję to, czego właśnie teraz najbardziej potrzebuję? Tych słów potrzebowałam właśnie w tej chwili. Po dniu pełnym porażek i konfliktów zamiast (jak zwykle) poczucia winy i rezygnacji dostaję to co napisałeś:
  „To dobry moment, żeby wziąć głęboki oddech i posłuchać wewnętrznej Ciszy, która jest daleko potężniejsza i głębsza niż jakakolwiek szalejąca wokół ciebie burza……… ……….Poczujesz pokój i akceptację. Umysł stanie się otwarty, by patrzeć w zadziwieniu na cud, który przynosi każda kolejna chwila, cud, który był zawsze obecny, choć niezauważony.”
  I tak właśnie teraz to odczuwam.
  Dziękuję całym sercem!