Obejmij nieświadomość

Gdy wnosisz świadomość do każdej najmniejszej cząstki nieświadomości w swoim życiu, bez osądu, po prostu obejmując uwagą to, jak się czujesz i nie próbując tego zmienić, wówczas dokonuje się cud przemiany.

Obejmij więc uwagą ten dzień. Obejmij świadomością wszystko, co do tej pory rządziło twoim życiem z ukrycia, wywołując niekontrolowane reakcje gniewu, smutku, lęku czy poczucia winy. Wejdź świadomością do tego, co mówią ci komórki ciała, w których zapisana jest cała twoja historia – nie po to, by grzebać w  historii, ale po to, by się od niej uwolnić. Zauważ najmniejsze napięcia i blokady – nie po to, by się za nie potępić, by próbować od nich uciec, lecz po to, by dopuścić tam miłość.

Ogarnięcie czułą uwagą tego, co jest, jest aktem miłości wobec samego siebie. Możesz zdecydować, że dzisiaj będziesz siebie kochał. Nie mów więc sobie, że coś jest z tobą nie tak. Nie próbj zmienić tego, co myślisz, że jest nie tak. Nie słuchaj już ego, które nie akceptuje tego, co jest, i wymyśla kolejne rozwiązania po to tylko, by umysł nadal wierzył w grzech, by nadal wierzył, że zawiódł, że jest jakiś błąd w Boskim stworzeniu, który koniecznie trzeba naprawić. Zdecyduj, że nie będziesz już wierzył w te brednie. Nie ma w tobie żadnego błędu. Nigdy nie zawiodłeś ani nie zgrzeszyłeś. Możesz to odkryć w tym właśnie dniu poprzez prosty akt bycia świadomym.

Oddychaj więc, patrz z zadziwieniem na to, co robi twój nieświadomy umysł i nie oceniaj tego jako czegoś złego. Przyglądaj się temu tak, jakby kochający rodzic patrzył na swoje stworzenia, swoje dzieci, zapewniając, że niezależnie od tego, co zrobią, on i tak je kocha. Przyjmij więc dzisiaj swoje stworzenia. Nie odrzucaj żadnej części siebie jako niegodnej. Jeśli pojawi się myśl o niegodności, to po prostu wprowadź tam oddech, świadomość i czucie. I patrz, jak nieświadomość sama się rozpuszcza w twych czułych objęciach.

6 Replies to “Obejmij nieświadomość”

  1. Gdy próbowałam stosować wszelkie możliwe techniki opanowania lęku, mój niepokój wzrastał. Mówiłam sobie, obejmij lęk… itp. nie udawało się. Teraz widzę, że oceniałam to odczucie jako niekorzystne, niszczące, obezwładniające itp. Nie da się pokochać czegoś na siłę. A tu dostałam taką prostą i praktyczną pomoc – objąć to uwagą w danej chwili, bez żadnego przewidywania. Przemiana dzieje się, gdy skupiam się na wpuszczeniu świadomości do tego właśnie momentu. I tymi słowami, dzisiaj potrzebowałam to usłyszeć. Dziekuję!🌹

  2. Dziekuje Ci Rafale za te pokrzepiajace slowa. David R. Hawkins napisal o tym cala ksiazke pt. Techniki Uwalniania, a tu krotki tekst z kwintesencja zagadnienia i juz mam w sobie ta przestrzen i czuje ta boska ulge, dziekuje Ci znow!