O tworzeniu nieprawdziwych historii

Percepcyjny ludzki umysł jest mistrzem w tworzeniu nieprawdziwych historii. Historia to mentalna i emocjonalna opowieść, jaką snujesz na swój temat i na temat otaczającego cię świata oraz ludzi, z którymi wchodzisz w interakcje. Jak to działa? Bardzo prosto: Najpierw tworzysz sobie w głowie historię, a później w nią wierzysz, ponieważ zapominasz, że ją wytworzyłeś. Wszystko to dzieje się w ułamku sekundy – tak szybko, że trudno ci jest uwierzyć, że to ty jesteś reżyserem własnego dramatu.

Spójrz na swoją ocenę jakiejkolwiek sytuacji w twoim życiu. Zobacz, jak często jesteś przekonany, że twoja wersja wydarzeń jest słuszna i prawdziwa, i nawet tego nie kwestionujesz.

Jednak tylko zakwestionowanie tego przyniesie ci ulgę. Może naprawdę mylisz się co do tego, czym jest dana sytuacja, osoba, zdarzenie? Może zamiast interpretować rzeczywistość wystarczy, że pozwolisz jej, aby była taka, jaka jest – doskonała, czysta, wieczna i wolna – bez twoich mentalnych i emocjonalnych projekcji?

Czy chciałbyś być całkowicie wolny od swojego osądu? To wcale nie jest trudne. Czego naprawdę chcesz? Czy wolisz mieć rację, czy być szczęśliwy?

One Reply to “O tworzeniu nieprawdziwych historii”