Kwestia autorstwa

Sprawa jest prosta: Bóg jest Autorem rzeczywistości. Ty jesteś autorem snów, czyli iluzji. Problem z uznaniem autorytetu Boga był twoim jedynym problemem. Z kolei uznanie, że Bóg jest twoim Źródłem (Autorem), czyli rozpoznanie, że nie stworzyłeś sam siebie, anuluje wszystkie iluzje i przynosi doświadczenie pokoju.

Podobnie jest z kwestią autorstwa Kursu Cudów. Autorem Kursu jest Jezus. Oczywiście nie taki Jezus, jakim go znasz z lekcji religii, czy z jakichkolwiek wyobrażeń, jakie sobie na jego temat wytworzyłeś, lecz taki, jakim on naprawdę jest. Gdy próbujesz interpretować Kurs Cudów po swojemu, czy też zrozumieć go za pomocą jakichkolwiek koncepcji, które znasz z przeszłości, to kwestionujesz autorstwo Kursu i z siebie samego usiłujesz uczynić autora.

Doświadczenie pokoju poprzez studiowanie tego Kursu przychodzi dopiero wtedy, gdy pozwalasz Jezusowi, aby był tym, kim jest, i ufasz mu, że ma na myśli to, co mówi. Przyjmujesz więc CAŁY DAR, który on ci ofiarowuje i w takiej formie, w jakiej ci go ofiarowuje. Nie starasz się już naginać tego Kursu do swoich ograniczonych definicji ani wybierać z niego fragmentów, które ci się podobają i odrzucać inne. Przestajesz wmawiać sobie, że wiesz lepiej. Ta ludzka tożsamość, która wie lepiej, to właśnie twój jedyny problem – problem z uznaniem autorytetu.

Teraz nie musisz już nic wiedzieć. Możesz po prostu porzucić swoje złudzenia i pozwolić sobie na doświadczenie tego, kim jesteś ponad wszelkimi koncepcjami. Do tego prowadzi cię ten Kurs Cudów.

Posłuchaj nagrania ze spotkania z Kursem Cudów w Warszawie z dnia 3.01.2017.