Czym jest Kurs Cudów

Czym jest Kurs CudówKurs Cudów jest niezwykłym narzędziem duchowej przemiany oraz bezkompromisowej praktyki przebaczenia. Jest radykalnym nauczaniem, które całkowicie odwraca ludzkie myślenie i postrzeganie, prowadząc do doświadczenia pokoju przekraczającego wszelkie pojmowanie. Jest treningiem umysłu, który – poprzez praktykę porzucania koncepcji i wszystkich fałszywych przekonań  – prowadzi do przypomnienia sobie prawdziwej Jaźni, będącej rozszerzeniem i ekspresją Jednego Źródła – wiecznie stwarzającego Życia i Miłości.

Kurs Cudów mówi bardzo wyraźnie, że w rzeczywistości istnieje tylko jedna Jaźń, jedno Życie, jedna Rzeczywistość i nie ma czegoś takiego, jak oddzielenie. A zatem wszelkie formy oddzielenia, które postrzegasz, nie są wytworem Boga, lecz twojego własnego umysłu, który zasnął na chwilę w iluzji oddzielenia. W chwili gdy nie chcesz dłużej śnić, wystarczy że poprosisz o pomoc i cała pomoc zostaje ci dana. Budzisz się ze snu o oddzieleniu i zaczynasz widzieć prawdziwy świat przebaczenia i miłości. Ty zaś rozpoznajesz, że nie  jesteś ciałem, lecz czystą, doskonałą, wieczną świadomością stworzoną przez doskonałego Stwórcę. Uświadamiasz sobie, że jedyną rzeczywistością jest Miłość i że Miłość ta nie ma przeciwieństwa.

Więcej o tym, o czym mówi Kurs Cudów, możesz przeczytać TUTAJ. O Kursie Cudów jako książce dowiesz się TUTAJ. Na stronie tej znajdziesz również audio z lekcjami Kursu Cudów wraz z komentarzem. Jeśli chcesz, możesz ich użyć jako wsparcia w swojej indywidualnej praktyce. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ. A oto jeden z moich ulubionych fragmentów z Kursu:

Wszystkie, co – jak sądzę – widzę, jest odzwierciedleniem myśli.

Oto przewodnia myśl zbawienia: To, co widzę, odzwierciedla proces zachodzący w mym umyśle, który zaczyna się od mojej myśli o tym, czego chcę. Idąc dalej, umysł tworzy wyobrażenie tego, czego pragnie, co osądza jako cenne i dlatego usiłuje zdobyć. Następnie wyobrażenia te rzutuje się na zewnątrz, ogląda je, ocenia jako rzeczywiste i strzeże jako swoje własne. Z obłąkanych pragnień powstaje obłąkany świat. Z osądu powstaje świat potępiony. A z wybaczających myśli wyłania się łagodny świat, pełen łaski dla świętego Syna Boga, ofiarując mu życzliwy dom, w którym może przez chwilę odpocząć, zanim wyruszy w dalszą podróż i pomoże swym braciom iść naprzód wraz z nim oraz odnaleźć drogę do Nieba i do Boga.

Ojcze nasz, Twoje myśli odzwierciedlają prawdę, moje zaś myśli, oderwane od Twoich, wymyślają tylko sny. Niechaj ujrzę to, co odzwierciedlają jedynie Twoje myśli, albowiem tylko i wyłącznie Twoje myśli ustanawiają prawdę. (Kurs Cudów, lekcja 325)