Wszystkie zaczyna się od myśli

Uwielbiam lekcję 325 Kursu Cudów. W prosty sposób pokazuje ona, że wszystko zaczyna się od mojej myśli. Moje obecne doświadczenie ciała, świata i innych ludzi jest bezpośrednim i natychmiastowym skutkiem tego, co myślę. W tej sekundzie wytwarzam świat za pomocą mojego osądu. I w tej sekundzie uwalniam świat za pomocą przebaczenia.

Oto tekst lekcji, a poniżej nagranie niedzielnych zajęć Kursu Cudów online, w których używam m.in. tej lekcji…

Wszystkie co – jak sądzę – widzę, jest odzwierciedleniem myśli

Oto przewodnia myśl zbawienia: To, co widzę, odzwierciedla proces zachodzący w mym umyśle, który zaczyna się od mojej myśli o tym, czego chcę. Idąc dalej, umysł tworzy wyobrażenie tego, czego pragnie, co osądza jako cenne i dlatego usiłuje zdobyć. Następnie wyobrażenia te rzutuje się na zewnątrz, ogląda je, ocenia jako rzeczywiste i strzeże jako swoje własne. Z obłąkanych pragnień powstaje obłąkany świat. Z osądu powstaje świat potępiony. A z wybaczających myśli wyłania się łagodny świat, pełen łaski dla świętego Syna Boga, ofiarując mu życzliwy dom, w którym może przez chwilę odpocząć, zanim wyruszy w dalszą podróż i pomoże swym braciom iść naprzód wraz z nim oraz odnaleźć drogę do Nieba i do Boga.

Ojcze nasz, Twoje myśli odzwierciedlają prawdę, moje zaś myśli, oderwane od Twoich, wymyślają tylko sny. Niechaj ujrzę to, co odzwierciedlają jedynie Twoje myśli, albowiem tylko i wyłącznie Twoje myśli ustanawiają prawdę.

 Listen to „Niech cuda zastąpią wszystkie żale” on Spreaker.