Jestem zdecydowany widzieć – Film Mastera Teachera z lekcją 20 Kursu Cudów

Ty chcesz zbawienia. Chcesz być szczęśliwy. Chcesz pokoju. Nie masz ich teraz, ponieważ twój umysł jest całkowicie niezdyscyplinowany i nie potrafisz odróżnić radości od smutku, przyjemności od bólu, miłości od lęku. Teraz właśnie uczysz się, jak je od siebie odróżnić. A twoja nagroda będzie naprawdę wielka. (…) Twoja decyzja, by widzieć, jest wszystkim, czego wymaga widzenie. To, czego chcesz, jest twoje. (Kurs Cudów, fragment lekcji 20)

Zapraszam Cię do głęboko transformującego spotkania z Masterem Teacherem poprzez godzinny film oparty m.in. na lekcji 20 Kursu Cudów. Jeśli chcesz, możesz użyć tego filmu (patrz niżej) jako dodatkowego narzędzia wspomagającego w twojej praktyce z lekcjami.

 

2 Replies to “Jestem zdecydowany widzieć – Film Mastera Teachera z lekcją 20 Kursu Cudów”

  1. Rafal, no mam bardzo mieszane uczucia co do przemowien Master Teachera. Choc probuje ich sluchac od wielu lat, to nie udaje mi sie w zasadzie skonczyc zadnego filmiku, bo nie rozumiem co On do mnie mowi. Kiedy czytam Kurs Cudow, to w jasny i klarowny sposob idee w nim zawarte trafiaja w sedno kazdego tematu, ktory porusza. Dlatego kiedy, studiuje ten Kurs czuje w sercu slodycz, tak jakby Jezus mowil mi to wszystko bezposrednio.
    Natomiast Master Teacher w ogole nie zachwyca mnie tym, o czym mowi, mimo, ze przeciez nawiazuje bezposrednio do Kursu.
    Zdecydowanie, na tem moment pozostane przy lekcjach audio, ktore Ty prowadzisz, za bardzo emocjonuje sie tym, ze Master Teacher mowi, jakby zyl w innym niz ja swiecie umysle, taki troche belkot.
    Ciekawe co mnie w nim/mnie samej tak irytuje…

    • Master Teacher mówi celowo w sposób, w jaki mówi, żeby wyburzyć koncepcyjny umysł, który wszystko próbuje sobie ułożyć – nawet Kurs Cudów – według znanych już sobie schematów myślowych. Celem MT nie jest zachwycenie cię, ale podważenie wszystkiego, w co wierzysz w utożsamieniu z ego. MT w ogóle nie mówi do koncepcyjnego umysłu, całkowicie go pomiijając. Dlatego jeśli próbujesz zrozumieć go koncepcyjnie, będziesz się irytować. Nie da się tego zrozumieć koncepcyjnie. Prawdziwe zrozumienie przychodzi dopiero po usunięciu wszystkich koncepcji, które są blokadą dla światła i prawdziwego widzenia. Oczywiście język MT jest specyficzny, ale tak naprawdę w tych filmach nie tyle chodzi o słowa, co o energię światła ponad koncepcjami. Z drugiej strony jest możliwe, że ta forma przekazu po prostu nie jest dla Ciebie. Do jednych trafia ona natychmiast a do innych nie. I to jest w porządku. Idź za sercem 🙂