Jeden umysł

Wybaczenie pozwala mi poznać, że umysły są połączone. Innymi słowy uświadamia mi, że jest tylko jeden umysł. Nie ma się z kim porównywać ani kogo oceniać. Nie ma lepszych ani gorszych. Nie ma powodu, by odczuwać brak. Wiara w brak była wynikiem wiary w oddzielenie, w dwa umysły. Nie ma czegoś takiego. O rozpoznaniu tego mówi lekcja 336 Kursu Cudów:

Wybaczenie pozwala mi poznać, że umysły są połączone.

Wybaczenie jest środkiem wyznaczonym, by położyć kres postrzeganiu. Poznanie zostaje przywrócone po tym, gdy postrzeganie najpierw się zmienia, a następnie ustępuje całkowicie temu, co na zawsze pozostaje poza jego najdalszym zasięgiem. Albowiem obrazy i dźwięki mogą w najlepszym razie służyć tylko przywołaniu pamięci tego, co znajduje się poza nimi wszystkimi. Wybaczenie usuwa wszelkie wypaczenia i otwiera przed prawdą ukryty ołtarz. Jego lilie jaśnieją w umyśle i wzywają go, aby powrócił i spojrzał w głąb siebie, by znaleźć to, czego na próżno szukał na zewnątrz. Albowiem tutaj, i tylko tutaj, przywrócony zostaje pokój umysłu, gdyż jest to miejsce pobytu samego Boga.

Oby wybaczenie w ciszy wymazało moje sny o oddzieleniu i grzechu. A potem, Ojcze, niech spojrzę w głąb siebie i odkryję, że została dotrzymana Twoja obietnica mojej bezgrzeszności, że Twoje Słowo pozostaje w mym umyśle niezmienione, a Twoja Miłość wciąż mieszka w moim sercu. (Kurs Cudów, Lekcja 336)

Posłuchaj nagrania inspirowanego lekcją 336 Kursu Cudów:

Listen to „Jeden umysł (Lekcja 336)” on Spreaker.