Być sobą

Zamiast skupiać się na tym, co mówi czy robi druga osoba lub na tym, jak jej energia wpływa na to, jak się czujesz, możesz po prostu być sobą.To twoje bycie sobą uzdrawia waszą relację, a nie kompromis, jaki próbujesz zawrzeć z drugim człowiekiem. Gdy jesteś w pełni sobą, dajesz szansę drugiemu, aby również był sobą.

Co to znaczy być sobą? To znaczy być autentycznym, żyć w zgodzie z własnym sercem. Gdy to robisz, nie pozwalasz, aby świat określał, kim jesteś. Świat nie może określić tego, kim jesteś, ponieważ świat jest zaledwie skutkiem czy też zwierciadłem twoich własnych myśli i przekonań. Odpuść więc światu. Świat oraz nikt, kogo znasz na tym świecie, nie musi się wcale zmieniać. Gdy jednak ty się zmienisz – gdy weźmiesz głęboki oddech i skoncentrujesz się na swym wnętrzu i odnajdziesz w nim pokój – zobaczysz odmieniony świat.

Co to znaczy być sobą? To znaczy być światłem, które rozświetla twój świat. Światło to twoja wewnętrzna promienność, siła i pewność, które nie pochodzą ze świata, lecz z twojego połączenia ze Źródłem – ze Świadomością tego, Kim jesteś. To połączenie, ten kontakt możesz nawiązać w każdej chwili, ponieważ Świadomość tego, Kim jesteś, jest centrum twego Istnienia. To dzięki niej oddychasz, jesteś świadomy, żyjesz.

Choć twoje światło nigdy nie może zgasnąć, to może wydawać się przyćmione. Dzieje się tak wtedy, gdy jesteś skupiony na przetrwaniu, gdy masz niskie poczucie własnej wartości, gdy gnębi cię poczucie winy lub lęk, gdy jesteś pochłonięty myśleniem o przeszłości czy przyszłości. Gdy robisz te rzeczy, to ukrywasz swoje światło – dosłownie nie pozwalasz, by zobaczono, Kim naprawdę jesteś. A gdy nie pozwalasz na ujawnienie swojego światła, to ciemność spowija świat. Świat bowiem zawsze odzwierciedla stan twojej świadomości, twojego umysłu.

Któż więc może rozświetlić świat, jak nie ty,
skoro ty jesteś przyczyną świata, który widzisz?
Nie chowaj więc swego światła, lecz świeć.
Bądź sobą – takim, jakim zostałeś stworzony.
Nie zostałeś stworzony, by walczyć o przetrwanie, by bać się, by gnić.
Zostałeś stworzony, by świecić, by kochać, by żyć.

3 Replies to “Być sobą”