Błogość niewiedzy

Na dole tego wpisu znajdziesz link do niezwykłego przekazu Jeszuy pt.: Błogość niewiedzy pochodzącego z wczesnych nagrań powstałych jeszcze przed opublikowaniem tekstów Drogi Mistrzostwa. Nagranie to przypomina mi lekcję 25 Kursu Cudów, w której ćwiczymy ideę, że nie wiemy, po co jest cokolwiek. Dlaczego nie wiesz, czym jest i po co jest cokolwiek? Jest tak po prostu dlatego, że tak naprawdę nie wiesz, kim jesteś, gdzie jesteś, skąd przybyłeś ani dokąd zmierzasz. 🙂

Człowiek boi się do tego przyznać, ponieważ przyznanie się do tego oznacza, że nie możesz polegać na niczym, czego nauczyłeś się do tej pory. Oznacza konieczność otwarcia się na coś całkowicie nowego. Jednak gdy to robisz – gdy naprawdę uznajesz, że nie wiesz niczego – wówczas TO, KIM naprawdę jesteś, może ci zostać objawione. Dopóki upierasz się, że wiesz, prawdziwa wiedza nie może przyjść. Dlatego trening umysłu Kursu Cudów jest praktyką porzucania wszystkich idei na swój temat i na temat świata. Bardzo podobnie mówi o tym Jeszua w Drodze Mistrzostwa, zachęcając nas do praktyki całkowitego zaufania. W nagraniu „Błogość niewiedzy” w praktyczny sposób pokazuje, jak możemy ćwiczyć się w odkrywaniu prawdziwego celu wszystkich rzeczy, ludzi i sytuacji i w ten sposób zacząć doświadczać prawdy o nas samych.

Oto link do audio i tekstu nagrania Błogość niewiedzy.

Błogość niewiedzy

3 Replies to “Błogość niewiedzy”

 1. Drogi Rafale, tysiackrotne dzieki za wszystko, co robisz dla swiata. Jestem bardzo szczesliwa, ze moge dzieki Tobie i twojej zonie poznawac Kurs Codow i Droge Serca, a takze wszystkie inne przekazy, powstale dzieki waszemu zaangazowaniu i poswieceniu.
  Wyrazy glebokiego szacunku.
  Niechaj Stworca blogoslawi wam i wszystkim stesknionym prawdy.
  Wszystkim innym naturalnie tez.
  Pozdrawiam serdecznie
  Malgorzata

 2. Rafale, z calego serca ziekuje za te lekcje. Wlasnie tego potrzebowalem dzisiaj sluchac.
  Bardzo czuje jak jestem prowadzony.
  Amen