Zobaczyć duszę zamiast ego

Jeżeli reagujemy na ego drugiej osoby, to tylko dlatego, że w danym momencie sami utożsamiamy się z ego. Wówczas żadna zmiana ani porozumienie nie są możliwe. Do porozumienia może dojść tylko wtedy, gdy choć jedna ze stron postanowi postrzegać w drugiej osobie jedynie prawdę. Oznacza to decyzję, by widzieć duszę, a nie ego wraz z jego historią, przekonaniami i emocjami. Gdy skupiamy się na widzeniu duszy, to patrzymy wprost w sercę drugiej istoty. A gdy patrzymy wprost w serce, to znajdujemy tam jedynie miłość.

Pomijanie ego nie jest jednak osądem z punktu widzenia ego. Jest jedynie prawidłową perspektywą. Nie chodzi więc o to, że skupiając się na widzeniu prawdy, oddzielamy się od emocji drugiej istoty lub potępiamy ją za to, co mówi lub robi. Wręcz przeciwnie. Całkowicie obejmujemy to, co widzimy, bez żadnej obawy, że może to na nas w jakikolwiek sposób wpłynąć. Patrzymy na to, jak na nieszkodliwą neutralną energię, która domaga sie ukochania, a nie odrzucenia.

Tylko wówczas gdy z taką akceptacją i miłością patrzymy na drugą osobę, możemy obudzić w niej prawdę. Pokazujemy bowiem, że jej ego nie ma żadnej mocy. Niezależnie od tego, co powie i zrobi, my i tak będziemy kochać duszę tej istoty. Będziemy widzieć w niej prawdę.

Prawdziwa zmiana nie dokonuje się na poziomie koncepcji, na poziomie mentalnym. Nigdy nie zmienimy nikogo poprzez pouczanie. Możemy jednak pozwolić, aby Miłość w nas widziała Miłość w innych ludziach. W ten sposób Miłość w nas uzdrawia nasze własne fałszywe przekonania o oddzieleniu, bólu, lęku, poczuciu winy i stracie. Gdy widzimy w drugiej istocie jedynie Miłość, pokazujemy sobie, że Miłość jest jedyną rzeczywistością.

3 Replies to “Zobaczyć duszę zamiast ego”

  1. No wlasnie. Nie bac sie ukochac zadnej energii, jakakolwiek by ona nie byla.
    Przeciez kiedy nie osadzamy, to jest ona po prostu neutralna. I tylko czeka na wpuszczenie milosci.