Rzeczywistość nie zna konfliktu

Rzeczywistość nie zna konfliktu. Rzeczywistość przynosi tylko doskonały pokój. Jeśli odczuwam konflikt, to znaczy, że wierzę w złudzenia, które wymyśliłem, żeby oszukiwać siebie.

W jaki sposób przypomnieć sobie, że konflikt jest niemożliwy? Wystarczy uznać, że moja wola jest Wolą Boga i nie ma żadnej innej woli. Gdy pozwalam, aby stało się to moim doświadczeniem, wówczas przestaję wierzyć w ideę przeciwstawnych sił.

W każdej chwili dnia mogę spojrzeć do swego wnętrza i zapytać: Czy faktycznie jest moim doświadczeniem to, że moja wola jest jednym z Wolą Boga? Mogę być pewien, że odpowiedź brzmi: „nie”, jeżeli czuję w sobie jakikolwiek konflikt czy lęk. Paradoksalnie uświadomienie sobie własnego sprzeciwu wobec Woli Boga pozwala się rozluźnić. Dlaczego? To bowiem, co się sprzeciwia, musi być złudzeniem. To nie jest prawdą o mnie. Bóg bowiem tego nie stworzył. Nie stworzył On przecież konfliktu. Nie stworzył On ego. Nie stworzył On tego, co się sprzeciwia. A tylko to, co On stworzył, jest prawdziwe.

Moja decyzja, by podzielać z Bogiem i ze wszystkimi, których spotykam, jedynie to, co prawdziwe, jest decyzją, aby pozwolić na rozpuszczenie się złudzenia lęku w świetle miłości. Jakże pięknie mówi o tym lekcja 331 Kursu Cudów:

Nie ma konfliktu, gdyż moja wola jest Twoją Wolą.

Ojcze, jak niemądrze jest wierzyć, że Twój Syn mógł stać się przyczyną własnego cierpienia! Czy mógłby stworzyć plan swojego potępienia i być pozbawiony pewnej drogi do swego wyzwolenia? Kochasz mnie, Ojcze. Nigdy nie mógłbyś mnie opuścić, bym umierał w świecie bólu i okrucieństwa. Jakże mógłbym sądzić, że Miłość opuściła samą Siebie? Nie ma innej woli poza Wolą Miłości. Lęk jest rojeniem sennym i nie posiada woli, która mogłaby być sprzeczna z Twoją Wolą. Konflikt jest snem, a pokój przebudzeniem. Śmierć jest złudzeniem, życie – wieczną prawdą. Twoja Wola nie ma przeciwieństwa. Nie ma konfliktu, bo moja wola jest Twoją.

Wybaczenie pokazuje nam, że Wola Boga jest jedna i że ją podzielamy. Spójrzmy dziś na święte widoki, jakie ukazuje wybaczenie, abyśmy mogli znaleźć pokój Boży. Amen. (Kurs Cudów, lekcja 331)

Jeśli chcesz, możesz posłuchać nagrania ze spotkania z lekcją 331 Kursu Cudów:

Listen to „Lekcja 331 (Kurs Cudów)” on Spreaker.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*