Czym jest Kurs Cudów

Czym jest Kurs CudówKurs Cudów całkowicie odmienił moje życie. Jak mogę opisać skarb, który jest tak bezcenny, że nie da się ludzkimi słowami oddać jego prawdziwej wartości? Tylko doświadczenie tego, czym jest Kurs, i wprowadzanie w życie zawartych w nim nauk, pozwala go w pełni docenić. Opinie, idee i poglądy na jego temat, a nawet wyrobione po latach praktyki przekonania, nie mają nic wspólnego z tym, czym Kurs Cudów naprawdę jest. Ale od czegoś trzeba zacząć. Jak mogę cię zachęcić (lub zniechęcić 🙂 ) do doświadczenia czegoś, co zmienia wszystko?

Chyba właśnie zacząłem… Powiedziałem ci przecież, że praktyka Kursu zmienia wszystko. Nie odrobinę, ale wszystko. Jest to bowiem trening przebaczenia, czyli porzucania złudzeń i przyjmowania prawdy. Dla niektórych będzie to radosna nowina, dla innych przerażająca perspektywa. Jeśli trzymasz się jakiegokolwiek przekonania (dobrego lub złego) w swoim umyśle, jakiegokolwiek wyobrażenia o sobie, o Bogu i o świecie (dobrego lub złego), to Kurs Cudów może być początkowo dość druzgocący dla odrębnego „ja”, z którym sie utożsamiasz. Ale nie przejmuj się tym. Taka jest natura fałszywej tożsamości. Gdy już się nie trzymasz – gdy naprawde puszczasz – to stajesz się wolny, nieograniczony i nieśmiertelny. Do tego doświadczenia wolności prowadzi cię Kurs Cudów poprzez głęboką indywidualną duchową przemianę.

Czym więc jest Kurs Cudów? Jest radykalnym nauczaniem, które całkowicie odwraca ludzkie myślenie i postrzeganie, prowadząc do doświadczenia pokoju ponad wszelkimi koncepcjami. Jest bezkompromisowym treningiem umysłu prowadzącym do oświecenia, czyli przypomnienia prawdziwej Jaźni, która jest rozszerzeniem i ekspresją Jednego Źródła – wiecznie stwarzającego Życia i Miłości. Jest przypomnieniem, że istnieje tylko jedna Jaźń.

Kurs Cudów mówi bardzo wyraźnie, że jesteś całkowicie odpowiedzialny za świat, który widzisz i że w czynny sposób wytwarzasz świat poprzez swoje pragnienie bycia oddzielonym. Gdy jednak nie chcesz tego więcej czynić, wystarczy że poprosisz o pomoc i cała pomoc zostanie ci dana. Przebudzisz się ze snu o oddzieleniu i zobaczysz prawdziwy świat przebaczenia i miłości, w którym cierpienie, lęk, samotność, choroba i śmierć są niemożliwe. Rozpoznasz, że nie  jesteś ciałem, lecz czystym, doskonałym, wiecznym Umysłem stworzonym przez doskonałego Stwórcę. Zrozumiesz, że jedyną rzeczywistością jest Miłość i że Miłość ta nie ma przeciwieństwa.

Więcej o tym, o czym mówi Kurs Cudów, możesz przeczytać TUTAJ. O Kursie Cudów jako książce dowiesz się TUTAJ. Na stronie tej znajdziesz również audio z lekcjami Kursu Cudów wraz z komentarzem. Jeśli chcesz, możesz ich użyć jako wsparcia w swojej indywidualnej praktyce. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ. A oto jeden z moich ulubionych fragmentów z Kursu:

Wszystkie, co – jak sądzę – widzę, jest odzwierciedleniem myśli.

Oto przewodnia myśl zbawienia: To, co widzę, odzwierciedla proces zachodzący w mym umyśle, który zaczyna się od mojej myśli o tym, czego chcę. Idąc dalej, umysł tworzy wyobrażenie tego, czego pragnie, co osądza jako cenne i dlatego usiłuje zdobyć. Następnie wyobrażenia te rzutuje się na zewnątrz, ogląda je, ocenia jako rzeczywiste i strzeże jako swoje własne. Z obłąkanych pragnień powstaje obłąkany świat. Z osądu powstaje świat potępiony. A z wybaczających myśli wyłania się łagodny świat, pełen łaski dla świętego Syna Boga, ofiarując mu życzliwy dom, w którym może przez chwilę odpocząć, zanim wyruszy w dalszą podróż i pomoże swym braciom iść naprzód wraz z nim oraz odnaleźć drogę do Nieba i do Boga.

Ojcze nasz, Twoje myśli odzwierciedlają prawdę, moje zaś myśli, oderwane od Twoich, wymyślają tylko sny. Niechaj ujrzę to, co odzwierciedlają jedynie Twoje myśli, albowiem tylko i wyłącznie Twoje myśli ustanawiają prawdę. (Kurs Cudów, lekcja 325)