Czy naprawdę chcesz pokoju?

Czy naprawdę chcesz pokoju? Odpowiedzią jest to, jak się czujesz. Absolutna szczerość wobec siebie i wzięcie odpowiedzialności za swój umysł jest kluczem do prawdziwej przemiany. Jeśli nie doświadczasz w tej chwili całkowitego pokoju, to znaczy, że cenisz coś innego niż pokój. Możesz to zaobserwować w stanie absolutnej niewinności, bez osądzania się za to: „Aha, nie doświadczam pokoju. Co takiego decyduję się tworzyć w danej chwili w swoim umyśle, a co ma dla mnie większą wartość niż pokój?” Być może nadal bardziej cenisz poczucie odrębnej tożsamości. Być może wolisz mieć rację niż być szczęśliwy. A może nadal hołubisz w sobie lęk, poczucie winy czy niskie poczucie własnej wartości. Spójrz na to i zdecyduj, czy nadal chcesz się trzymać danej idei w swoim umyśle. Jeśli nie, możesz w tym samym momencie wybrać pokój. Ty i tylko ty decydujesz o tym, jak się czujesz. Wybór pokoju jest tak prosty, jak wzięcie głębokiego oddechu.

To nic, jeśli przez chwilę jeszcze czujesz lęk czy którąkolwiek z emocji, którą do tej pory ceniłeś bardziej niż pokój. Teraz bowiem oddychasz i wraz z oddechem zapraszasz świadomość do swej nieświadomości. Dzięki oddechowi i świadomości czujesz to, co jest, bez osądu, pamiętając, że ty jesteś twórcą tego doświadczenia, i pozwalasz na zmianę.

Niech oddech przypomina ci, że nie musisz w ogóle reagować na to, co się dzieje z poziomu swoich podświadomych zakodowanych w komórkach mentalnych i emocjonalnych skojarzeń. Możesz po prostu oddychać i wybierać pokój. W ten sposób wychodzisz ponad poziom intelektualnego umysłu, który egzystuje za pomocą skojarzeń i wchodzisz do komnaty swego serca. Tam panuje pokój. Tam panuje prawda. Tam wiesz, kim jesteś. Tam nie dajesz się oszukać mentalnej grze, w którą grałeś przez tysiące lat. Tam nie wierzysz w swoje myśli i emocje i nie identyfikujesz się z nimi. Po prostu oddychasz i czujesz, i wybierasz pokój. A pokój jest pierwotny wobec wszystkich twoich ludzkich doświadczeń, które – jak się wydawało – przyszły później. Pokój jest prawdą o tobie. Pokój jest czystą świadomością istnienia. Pokój jest Oddechem Życia. Odetchnij więc prawdą o sobie. A prawda twego Serca, twego Ducha, twej Świadomości wyzwoli cię od twoich złudzeń i uzdrowi całą twą nieświadomość.

4 Replies to “Czy naprawdę chcesz pokoju?”

  1. Dziękuję za ten wspaniały artykuł i za wszystko, co robisz dla nas. Mam pytanie odnośnie miłości bezwarunkowej i miłości absolutnej? Czy to jest jedno i to samo? Czy też jest jakaś różnica?

    • Nazwę miłość absolutna i miłość bezwarunkowa wymyślili ludzie podobnie jak wiele innych „kategorii miłości”. Nie mają one tak naprawdę znaczenia, ponieważ miłość jest jedna. Miłość jest prawdą o tobie. 🙂 Jedyne, co można powiedzieć o absolutnej miłości czy bezwarunkowej miłości to to, że opisują one pewne cechy miłości. Idea absolutnej miłości na przykład odnosi się do tego, że miłość jest całkowita, totalna, obejmuje wszystko i wszystkich, nie ma w niej częściowości i wyjątkowości. Bezwarunkowość odnosi się z kolei do tego, że miłość nie stawia warunków, nie ma oczekiwań, nie opiera się na wymianie coś za coś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*